Skirtingos programėlės, užsirašymo telefone, kalendoriuje ar užrašinėje technikos nebus efektyvios, kol nežinosi, kur ir kada švaistai savo laiką. Per 24 val. tikrai galima suspėti daugiau!
Laiko valdymas gali būti pritaikomas skirtingais būdais, tačiau kiekvienas jų tinka skirtingiems žmonėms. Visgi, prieš pradedant, reikia atlikti kelis žingsnius, kad bet kuris taikomas laiko planavimo metodas būtų efektyvus ir kokybiškas.
Išsiaiškink, kur dingsta Tavo laikas
Kartais viskas, ko reikia, kad geriau suprastum laiko tėkmę, yra ant popieriaus lapo arba telefone išsirašyti dienos veiklas ir jų trukmę. Tai padės pamatyti, kas užima daugiausiai Tavo laiko, kurias veiklas būtų gali sutrumpinti ir taip prailginti kitas ar visai atsisakyti.
Prioritetai yra asmeniniai, ne visuotiniai + eksperimentas
Norint keisti savo įpročius ir geriau valdyti laiką, svarbu žinoti, kodėl tai darai. Prisimink, kad kiekvienas žmogus yra skirtingas, taip pat ir jų prioritetai. Skirk laiko išisiaiškinti, kokiu tikslu Tu sieki pokyčio. Ar nori geresnių profesinių rezultatų, pradėti sportuoti ar daugiau laiko skirti skaitymui? Kiekviena priežastis yra teisinga ir svarbi, kol atitinka Tave.
Neretai žmonės įsisuka rutinoje, kurioje kiekviena veikla atrodo būtina ir nepakeičiama. Galbūt gali papildyti savo rutiną dar viena veikla, neatsisakymas kitų?
Atsižvelgdamas į savo galimybes, pabandyk keletui dienų atsisakyti tam tikro užsiėmimo ar sumažinti jam skiriamą laiką. Jeigu turi galimybę, eksperimetuok su daugiau veiklų. Tai padės suprasti, ar nepraleidi dalies laiko veltui ir ar tikrai minėtos veiklos yra tokios naudingos ir būtinos, kaip Tau atrodė.
Venk griežtų rėmų ir leisk sau pailsėti
Tik pradėdamas taikyti laiko planavimo technikas nespausk savęs į griežtus rėmus. Palik sau pakankamai laiko poilsiui – scrollinimui ir nieko neveikimui. Aiškiai žinodamas savo planą galėsi labiau susikoncentruoti į veiklas ir po jų laukiantį poilsį. Palaipsniui pastebėsi, kiek laiko Tavo kūnas reikalauja tam tikrai užduočiai atlikti ir po jos pailsėti.
Pokytis per naktį neužgims, tačiau idėja jam – gali
Bet kokio tipo pa(si)keitimo procese svarbu neužgožti savęs tikslais ir užduotimis, kurios neatitinka Tavo asmeninio gyvenimo ritmo, būdo ir vertybių. Nesilygink su kitais. Leisk procesui vystytis natūraliai.