Pastaraisiais metais vis labiau didėjantis dėmesys psichikos sveikatai ir gyvenimo balansui skatina visuomenę būti atviresniems, tobulėti ir drąsiau kreiptis pagalbos. Tai svarbu ne tik asmeniniame žmogaus gyvenime, bet ir profesiniame kelyje.
Norėdami prie to prisidėti ir skatinti visuomenę palaikyti visapusišką sveikatą ir išmokti dirbti efektyviau, lapkričio 23 d. viename iš sostinės prekybos centrų suorganizavome pirmąjį nemokamą edukacinį GABU renginį.
„Mūsų misija – būti jūsų profesinio ir asmeninio augimo kelionės dalimi, suteikiant mokslu pagrįstas žinias ir geriausią praktinę patirtį“, – kalbėjo GABU įkūrėja Gabrielė Mikolaitienė.
„Norėčiau, kad kartu paskleistume šviesų virusą“
Atidarydama renginį „#Edukuokis: balansą paversk menu, o asmeninį augimą – prioritetu“ G. Mikolaitienė pažymėjo: „Vieni virusai yra neigiami ir tamsūs. Norėčiau, kad kartu paskleistume šviesų virusą, kuris skatintų edukuotis.“
Ji džiaugėsi, kad prie renginio prisijungė būrys kolegų, verslininkų ir GABU lektorių: „Išgirsti patyrusių ir visuomenei atpažįstamų žmonių patirtis, kurios tam tikru metu juos privertė išlipti iš komforto zonos ir priimti atitinkamus sprendimus, yra be galo naudinga visiems: ir naujų, ir jau ilgai gyvuojančių verslų atstovams, ir tiems, kurie tik galvoja pradėti savo verslą“, – sakė G. Mikolaitienė.
Renginio epicentre buvo emocinė sveikata skirtingose veiklose ir gyvenimo etapuose, tad susibūrimo metu buvo kviečiama aukoti emocinę paramą teikiančiai „Jaunimo linija“. Organizacijos komunikacijos vadovė Rita Stanulytė ragino aukoti ir prisidėti prie organizacijos savanorių komandos, atkreipdama dėmesį į pastarojo meto aktualijas ir akcentuodama vis didesnę emocinės sveikatos svarbą.
Diskutavo apie balanso ir kūrybinės drąsos paiešką
Praūžusiame renginyje savo sričių specialistai diskutavo apie balanso ir kūrybinės drąsos paiešką, stresą ir ryžtą nesustoti siekti savo tikslų.
Pirmosios diskusijos „Kaip mokytis gyventi sporto, darbo ir poilsio balanse?“ dalyviai – „Well You“ įkūrėja Viktorija Macijauskienė ir „CityWave“ sporto direktorius Rokas Bakstys – vieningai sutarė, jog sveikas gyvenimo būdas ir balansas nėra atrandami – kiekvienas žmogus juos susikuria individualiai.
„Sveika yra pagauti save vietose, kur jauti, kad kažkas negerai, ir tuomet grįžti į sau įprastą ritmą. Balansas – laviravimas tarp sau sveikų ir „nesveikų“ dalykų. Tuomet pajunti, kad ne tik dirbi, bet ir gyveni“, – sakė V. Macijauskienė.
Renginyje dalyvavo ir dviejų drąsiausių prekių ženklų Lietuvoje atstovai – „Fantazijos.lt“ įkūrėjas Povilas Klusaitis ir „Chazz“ direktorius Žilvinas Kulvinskis. Jie pasidalijo konkrečiais atvejais, kuomet jų pasirinkti rinkodaros sprendimai sutrikdė dalį auditorijos, tačiau tam nebuvo tvirto pagrindo. Jų teigimu, tai tik dar kartą įrodo, kokie skirtingi yra žmonės ir kaip skirtingai jie geba priimti informaciją, o drąsą versle įžvelgia tik tas, kuris pats yra drąsus.
Kaip tinkamai atsipalaiduoti ir efektyviai dirbti?
Apie skaitymą, kaip vieną lavinančių laisvalaikio formų ir jo naudą psichikos sveikatai, „Audioteka.lt“ įkūrėjas Aurimas Mikalauskas kalbėjosi su tinklaraščio „Ką čia paskaičius?“ autore Raminta Dobiliene ir „Anima psichologija“ įkūrėja, medicinos psichologė-psichoterapeute Viktorija Bartkute-Vyšniauskiene. Trijulė dalijosi istorijomis apie tai, skaitymas gali padėti atpalaiduoti protinę veiklą ir sumažinti stresą, o V. Bartkutė-Vyšniauskienė pasidalijo knygos rekomendacija šia tema – Lindsay C. Gibson „Suaugę emociškai nebrandžių tėvų vaikai“.
Paskutinės diskusijos „Ką turi daryti šiandien, kad būtum pasiruošęs rytoj?“, kurioje GABU įkūrėja G. Mikolaitienė kalbėjosi su GABU mokymų lektoriais, „Procesų robotai“ vadovas Tomas Mėčius priminė bene svarbiausią taisyklę – trijų aštuonetų formulę: 8 val. darbui, 8 val. poilsiui ir 8 val. laisvalaikiui. O medicinos gydytoja ir psichoterapijos konsultantė Monika Savičė apibendrino diskusiją ir visą renginį sakydama: „Emocinis intelektas padeda nuspręsti gyvenimo kokybę, todėl turime leisti sau sustoti ir gebėti identifikuoti savo emocijas.“